Anasayfa 5 Genel 5 Halı Saha Telleri
Halı Saha Telleri
Voleybol Sahası Yapımı,Çok Amaçlı Spor Sahaları Yapımı,Voleybol Sahası Yapımı,Basketbol Sahası Yapımı ,Tenis Kortu Yapımı, Halı Saha Yapımı

Halı Saha Telleri

Halı saha çevresinin çit sistemleri ile donatılması söz konusu olduğunda, sahanın çimlenme, alt yapı ve drenaj sistemlerinin hepsinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Kullanışlı, kaliteli ve uzun ömürlü bir Halı Saha Çit Teli sistemine sahip olmak için, kaliteli malzemelerle bezenmiş birinci sınıf işçilikli bir uygulamaya gerek duyulmaktadır.

Bunu için geniş alan çevrelenmelerinde kullanılacak en önemli malzemelerden olan galvaniz kaplamalı PVC tel ve boru direklerinden yardım alınmaktadır.

Halı Saha Teli Uygulanması, öncelikle hatıl kazısının yapılarak, direklerin oturtulacağı 50×30 luk hatıl betonlarının oluşturulması ile başlamakta ve 3 metre aralıklarla açılan bu çukurlara, boyları 3 ile 6.50 m arasında değişen boru direklerinin kaynatılması ile devam edilmektedir. 2mm kalınlığında ve 60mm çapında olan bu boruların özellikleri; darbelere, uv ışınlarına, sıcağa ve soğuğa mukavemet gösteren yapıda ve her spor dallarına uygun alanlara kolaylıkla tatbik edilebilen nitelikte olmasıdır.

Alanın tamamının çevresine dikilen bu direklerin üzerine 3 sıra yatay olarak kesen borular monte edilmekte ve böylelikle sahanın kaplanması için gerekli olan bir kutu modeli elde edilmektedir.

Dilenilen bir cepheye kapının da oturtulması ile birlikte, artık tel örgü malzemelerinin uygulanmasına sıra gelmektedir.

Galvanizli telin gücünden yardım alınarak üretilen örgü tellerinin PVC kaplanması ile oluşturulan Halı Saha Örgü Telleri, 3.5 mm kalınlığında, 50×50 mm göz aralıklarında olup, ral yeşili renginde sahalarda kullanılmaktadır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*