Anasayfa 5 Haberler 5 Trapez sac çatı yapımı
Trapez sac çatı yapımı
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trapez sac çatı yapımı

TRAPEZ ÇATI KAPLAMALARI
Trapez Çatı Kaplama; farklı iklim koşullarından etkilenmeden uzun yıllar dayanıklılığını koruyan, Alüminyum veya galvaniz sacdan, coilcoating boyalı veya boyasız olarak, kullanım yerine, amacına ve farklı aşık aralıklarına göre değişik kalınlık ve formlarda üretilebilir.

TRAPEZ SAC ÇATILARDA KULLANIM ÖMRÜ

Fonksiyonel tasarımları sayesinde yalıtımsız veya çeşitli yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanılabilir. Radius (eğrisel) form verilebilme özelliği ve istenen biçimde üretilebilen bitim profilleriyle estetik detay çözümleri uygulamak mümkündür. Kolay taşınabilir, montajı pratiktir. Üzerindeki galvaniz kaplama ve boya tabakası sayesinde paslanmaya karşı korunmuştur.

 

TRAPEZ SAC ÇATI MONTAJI

Form ve renk zenginliği sunan Levhalar, yüksek yük taşıma kapasiteli alternatif çözümler sunan güvenilir kaplama ürünleridir. Alüminyum kalınlıkları 0.40 – 0.90 mm. , Galvanize sac kalınlıkları 0.35 – 0.80 mm arasındadır. Daha çok estetik görünüme önem verilen tonoz çatı uygulamalarında da tek kat trapezler kullanılmaktadır. Projeye değerlerine uygun olarak, tek kat trapezler bükülmekte ve tonoz kaplamasına uygun hale gelmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için tonoz çatının yay uzunluğu ve yay açısı yeterli olmaktadır.
NAKLİYE KOLAYLIĞI

Nakliyede kolaylık sağlıyor. İstenilen boyda üretilebiliyor. İstenilen boyda üretilebilen Tek Kat Oluklu Çatı ve Cephe Kaplama Malzemeleri, fireyi de en aza indirgiyor. Kar ve rüzgarın neden olduğu yayılı yüke karşı taşıyabilme kapasitesi çok yüksek. Güneş, yağmur ve don olaylarından kesinlikle etkilenmiyor. Rüzgar hareketlerine karşı üstün direnç gösteriyor.
TRAPEZ ÇATILARDA İZOLASYON

TRAPEZ KENET ÇATI Çelik yada ahşap mevcut çatı üzerine formlandırılmış,Z kesitli aşık profilleri ile taşıyıcı sistem taşıyıcı sistem oluşturulup,ısı izolasyonu olarak taşyünü levha veya camyünü şilte Z aşık aralarına yerleştirilir. KULLANIM ALANLARI Düşük eğimli çatı kaplamalarında Dairesel ve tonoz kesitli çatı kaplamalarında Tüm konut,sosyal tesisler ve sanayi tesislerinde KULLANIM AVANTAJLARI Proje bazında şantiyede boy çekimi Sistemde ısı,su,ses ve yangın yalıtımının bulunması Çatılardaki buhar ve nem geçişini dengeleyerek çatının nefes alması Teknik Özellikler – Levha kalınlığı; min. 0.50mm, max. 1.20 mm, – Levha uzunluğu; rnin. 1000 mm, max. 13500 mm, – Levha faydalı alan genişliği; 1000 mm. (Tolerans: ±15 mm) B -1000 mm Genişliğindeki galvanizli sac’dan çekilen 27/200 formu: Teknik Özellikler – Levha kalınlığı; min. 0.50 mm, max. 1.20 mm, – Levha uzunluğu; min. 1000 mm, max. 13500 mm,- Levha faydalı alan genişliği; 800 mm. (Tolerans: ± 15 mm) Trapez Saç Eski Çatılarda İzolasyon Olurmu..?Trapez çatı üzeri ısı yalıtımında sprey poliüretan, en tasarruflu ve sprey poliüretanın özellikleri sayesinde muadillerinden daha dayanıklı çözümdür.Trapez çatı izolasyonunda yada sac kaplama izolasyonunda sprey poliüretan kullanıldığında, sıvı yapısıyla tüm aralıkları doldurduğundan verimli sonuç alın. İş yeri çatılarında çoğunlukla Eternit, Trapez saç gibi malzemeler kullanılmaktadır.Bu çatıların en büyük sorunlarını ? Zafiyetlerini aşağıdaki şekilde özetlemek mümkündür. 1-Çatı Örtüsünün sıcak-soğuk-rüzgar etkileriyle küçük hareketleri ( yani bilinen ifadeyle çatı örtüsünün çalışması) sonucunda ek yerlerinde açılmalar, tespit vida diplerinin genişlemesi kaçınılmazdır..Bu ise çatının akması, rüzgarlı havalarda ses yapması demektir. 2-Eternit veya trapez saçlarda ilerleyen zamanlarda oluşan delikler, çatlaklar, çürümeler çatıyı kullanılamaz hale getirmektedir.3-Çatı saçağı ile duvar arasında kalan boşluklar hiç bir şekilde tam olarak kapıtılmadığın dan buralardan da yağmur, kar, çevrenin bütün TOZLARI , hatta kuşların girişi önlenememektedir. Soğuk-sıcak rüzgarlar bu boşlukların bir tarafından girip diğer tarafından çıkarak iç mekanın aşırı soğuması veya ısınmasına sebep olmaktadır.

 

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*